Tutaj powinien być opis

Przyłapani na odkrywaniu

Zainteresowanie naszym regionem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem przyrody to najważniejszy cel wdrażanego w naszej szkole projektu pn. „Przyłapani na odkrywaniu – jakie osobliwości przyrodnicze kryje w sobie moja miejscowość?” . W ramach jego trwania 07.02.2018 r. realizatorzy projektu (uczniowie z klas II gimnazjum) przeprowadzili diagnozę mieszkańców Olszyny na temat bogactw przyrodniczych naszego otoczenia. Badanie diagnostyczne było dla uczniów pouczające i pomogło ustalić, czy mieszkańcy Olszyny mają świadomość piękna naszego regionu? Udzielane odpowiedzi były bardzo interesujące i pobudziły ciekawość uczniów do dalszego poznawaniu najbliższego otoczenia. Dowiedzieli się oni m.in. o tym, że na terenie naszej gminy pojawiły się kojoty….. W ramach projektu planowane są również zajęcia terenowe pn „Fauna i Flora Olszyny”
z przyrodniczą sesją fotograficzną. Tak oto uczniowie naszej szkoły jeszcze niejednokrotnie zostaną „przyłapani na odkrywaniu”.