ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W NASZEJ SZKOLE

Szkoła Podstawowa nr 1 w Olszynie oferuje bardzo bogaty program zajęć pozalekcyjnych, podczas których uczniowie rozwijają swoje pasje, pogłębiają wiedzę, przygotowują się do udziału w różnych konkursach i zawodach sportowych, spędzają czas w grupie osób o podobnych zainteresowaniach i uzdolnieniach realizując ciekawe zadania i projekty. Zaangażowanie i pomysły prowadzących sprawiają, że zajęcia są bardzo popularne wśród uczniów, odbywają się w pracowni przyrodniczej, pracowni komputerowej, na boiskach sportowych, realizowane są także podczas wycieczek. Szkoła należy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia oraz do sieci Szkół Odkrywców Talentów. Oto lista zajęć pozalekcyjnych, z których korzystają nasi uczniowie:

Koło geograficzne

Chór szkolny

Koło ortograficzne

Szkolne Koło Sportowe  - Uczniowie Klas IV – VI

Szkolne Koło Sportowe – Dziewczęta Klas VII – G3 - Prowadzone Z Dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki

Gramy W Ręczną – uczniowie klas IV i młodsi – Prowadzone z Dotacji Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Lekkoatletyka Dla Każdego! – uczniowie urodzeni w 2004r. i starsi – prowadzone z dotacji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności matematyczne uczniów klasy VII

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów- wyjazdy do Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Koło języka niemieckiego " Ich lerne selbst"- uczniowie klas 5-6

Koło języka niemieckiego  " Deutsch ist einfach"- uczniowie klasy 4b

Koło języka niemieckiego " Projekt 2017/2018"- uczniowie klas II-III gimnazjum

Koło języka rosyjskiego